Ekin Türkmen Kimdir – Kaç Yaşında – Boyu

Ekin Türkmen Kimdir

22 Ağustos 1984 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Ekin Türkmen, lise eğitiminin ardından Best Model Yarışması’na katıldı. Yarışmada herhangi bir başarı elde edemese de, Osman Sınav gibi önemli bir şahsiyetle tanışma fırsatı yakaladı. İzmir’den İstanbul’a gelen Türkmen, dizide görev almaya başladı. Üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nde tamamladı.

İlk oyunculuk deneyimini 2002 yılında Osman Sınav yapımı olan “Ekmek Teknesi” isimli dizide yaşadı. 2008 yılında ise “Küçük Kadınlar” dizisinde Elif Gezici karakterine hayat verdi. Bu yıllarda yabancı dil öğrenmek için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve 2009 yılında oynadığı diziden ayrıldı.

Kardeşi Esin Türkmen ile birlikte Sultanahmet Kız Öğrenci Yurdu’nu İzmir’in Buca ilçesinde açtılar. Bu yurt da, aynı zamanda maddi durumu yetersiz öğrencilere de destek olacaklar.

Tatlı, fast food yemeyen ve kola tüketmeyen Ekin Türkmen diyet de yapmıyor. applebox.com.tr isimli internet sitesi bulunuyor. Şarkıcı Murat Dalkılıç ile 2,5 yıl ilişki yaşayan Ekin Türkmen, 2011 yılında “Anadolu Kartalları” isimli filmde oynadı. 2013 yılında ise “Aşk Emek İster” isimli dizide başrol oynadı. 2014 yılında ise “Hatasız Kul Olmaz” filminde görev aldı.

Bu yapımların yanısıra; 2002 yılında Sırlar Dünyası, 2005-2006 yıllarında Acı Hayat, 2005 yılında Nefes Nefese, Beşinci Boyut, Keloğlan Kara Prens’e Karşı, 2007 yılında Kısmetim Otel, Son Ders: Aşk ve Üniversite, Menekşe ile Halil, 2008-2009 yıllarında Küçük Kadınları, 2010 yılında Adanalı, 2011 yılında Anadolu Kartalları, Bir Kadın Tanıdım, Karakol – Herkes Adalet İster gibi yapımlarda görev aldı.

Ekin Türkmen Kimdir – Kaç Yaşında – Boyu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık