Ediz Çağıran Kimdir

Ediz Çağıran Kimdir?

Birçok kız tarafından hayranlık duyulan, iltifat yağmurlarına tutulan Ediz Çağıran sizleri hayal kırıklığına uğratacak olsa da aslında o bir hayali kitap karakteridir.  Ediz Çağıran Wattpad adlı bir hikaye sitesinde yayınlanmakta olan ‘’YABANCI’’ adlı kitabın hayali karakteridir. Bu karaktere can veren yazar Öznur Yıldırım dır. Karakteri tanımlıca olursak Ediz İnsanı büyülüğe bilecek kadar güzel, soğuk kanlı, derin bakışlı yeşil gözlere sahip, kalpsiz, kimsesiz ve o bir katildir pençesi altına almış olduğu kurbanına aşık olmak üzere olan bir katil.

Öznur Yıldırım Kimdir?

Asıl adı Damla Öznur Yıldırımdır. Öznur ismini daha çok sevdiği için Öznur adını kullanmaktadır. 15 Şubat 1997 tarihinde Edirne’de doğdu, yaşamını Ankara’da sürdürmektedir. İsmini Türkiye’nin birçok şehrine imza atmış olan bir asker kızıdır. Küçük yaştan beri yazar olma hayalini besleyen Özlem Yıldırım, 2014 yılında katıldığı kitap yarışmasında MORBİDEZZA adlı kısa öyküsüyle Türkiye birincisi seçilmiştir. ‘’YABANCI’’ Serisiyle yazarlık kariyerine büyük adım atmıştır.

Yabancı Kitabı’nın Konusu

Kitapta her şey çok kısa sürede olup bitmektedir. Cezayir’de bir rastlantı sonucu, Arabı öldüren orta sınıf Fransız, Kendisini adım adım ölüme götüren, Meursault kayıtsız biçimde izlemektedir. Kitabın Kahramanı’nın ismi belli değildir ‘’Yabancı’’ olarak bilinir.  Yazar kitaba şu satırlarla başlamıştır ‘’Bugün annem öldü. Belki de dün, bilmiyorum’’ diye satırlara dökmüştür. Hikaye annesinin kaldığı bakımevi Cezayir’den seksen kilometre uzakta olan Marengo’dadır. Kahramanımız Meursault saat 2’de otobüse biner ve annesinin cenazesini almak için yola çıkar.  Çok büyük bir soğukkanlılıkla görevlilerle konuşur. Göstermiş olduğu bu tavır insanları şaşkına uğratır. Hiçbir şekilde annesinin cenazesini görmek istemez. Hatta tabutun başında durur be bir sigara yakar kapıcının ikram etiği kahveyi de büyük bir keyifle alır ve hiçbir şekilde bir damla gözyaşı dökmez. Annesinin cenazesinden bir gün sonra Marie adında bir sevgili bulur ve sürükleyici roman başlamaktadır.

Ediz Çağıran En Beğenilen Sözleri

  • ‘’ Ağlayacak mısın? Ben ağlatırım ama benim kollarımda ağlarsın. ‘’
  • ‘’ Benimle olmanı istiyorsam benimlesin. Benimle öpüşmeni istersem öpüşeceksin. Seninle yatmak istersem yatağıma gireceksin.’’
  • Bir Ediz Çağıran Klasiği ‘’ kes şunu’’ korkacak bir şey yok dedi ‘’ ben buradayken bir şey olmaz.’’
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık