Duygu Çetinkaya Kimdir

13 Ocak 1986 tarihinde Denizli’de dünyaya gelen Duygu Çetinkaya; Gölcük, Erdek, İskenderun, İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde okudu ve yaşadı. Babasının askeriyede çalışması sebebiyle sürekli başka şehirlerde yaşadı.

  • *|* Duygu Çetinkaya Boyu: 1.66 m.
  • *|* Duygu Çetinkaya Kilosu: 51 kg.

Ankara Fatoş Abla Kız Koleji’nde ilkokulunun yarısını, diğer yarısını ise babasının tayini sebebiyle İskenderun’da okudu. Erdek’te ortaokulu okuyan Çetinkaya, lisede hazırlık sınıfını Menemen Anadolu Lisesi’nde okumuş daha sonra İsveç’e giderek liseyi orada tamamlamıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye geldi ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Birçok filmde ve dizide oynayan Duygu Çetinkaya; 2002 senesinde Show TV ekranlarında düzenlenen “Türkiye’nin Yıldızları” isimli yarışmaya katılmıştır. 2003 – 2004 senesinde TGRT ekranlarında yayınlanmış olan “Türkü” isimli dizide ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Bu dizide Zeliha karakterini canlandırmıştır. 2005 – 2007 seneleri arasında Show TV ekranlarında “Silikon Vadisi” isimli teknoloji programını Dinçer Karaca ile beraber sunmuştur. 2009 yılında ise “Dördüncü Aranıyor” adlı yarışma programını sunmuştur. 2013 yılında Survivor Ünlüler – Gönüllüler adlı yarışma programında “Gönüllüler” takımın mücadele etmiştir.

Dalış, yamaç paraşütü gibi sporları seven Duygu Çetinkaya; Advanskin markasının Türkiye’deki yüzü olmayı başardı. 22 Şubat 2015 tarihinde ilk bölümü yayınlanan Survivor All Star adlı yarışmada “Gönüllüler” takımında mücadele etmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık