Diğer Yarım Dizisi Oyuncuları

Diğer Yarım dizisi her Cuma ATV ekranlarında izleyicilerle buluşmaktadır. Yönetmenliğini Veli Çelik’in yaptığı Diğer Yarım dizisinin senaryosu ise Gülbike Sonay ve Eda Tezcan’a aittir. Ailecek izleyebileceğiniz komedi dizisinin başrollerini; İpek Tuzcuoğlu, Gonca Sarıyıldız, Orhan Kılıç, Sait Güney ve Nevra Serezli paylaşmaktadır.

Diğer Yarım başrol oyuncularından Orhan Kılıç (Ecevit), İpek Tuzcuoğlu (Meryem), Sait Güney (Dursun Dede), Nevra Serezli (Zeynep Hanım), Gonca Sarıyıldız (Esma-Zeynep) karakterlerini canlandırmaktadır.

DİĞER YARIM KONUSU

Dizide Ecevit ve Meryem karakterleri farklı kültürlere sahip olmalarına rağmen evlenirler. Bu evliliğin ardından Esma ve Zeynep isminde iki kız çocukları dünyaya gelir. İkiz çocukların doğumunun ardından, kültürel farklılıklardan dolayı anlaşamadıklarını anlayan iki çift ayrılırlar. Ayrılığın ardından, ikiz kız çocuklarından Zeynep babasıyla, Esma ise annesi ile kalır. İki farklı kültürde ve iki farklı şehirde büyümek zorunda kalan ikiz kardeşler, İstanbul’da birbiriyle karşılaşırlar ve gerçeği öğrenirler. Çok zıt yapıya sahip olan ikiz kardeşler babası ve annesinin yeniden birleşmesi için ellerinden gelecek her şeyi yapmaya karar verirler.

DİĞER YARIM DİZİSİ OYUNCULARI

Diğer Yarım Dizi Oyuncuları

 • İpek Tuzcuoğlu –  Meryem
 • Gonca Sarıyıldız – Zeynep/Esma
 • Orhan Kılıç – Ecevit
 • Yamaç Telli – Tarık
 • Gülen Karaman – Asiye
 • Ruhi Sarı – Devran
 • Murat Garipağaoğlu – Sabri
 • Eda Çatalçam – Afet
 • Alican Albayrak – Poyraz
 • Canan Maktal – Emine
 • Somer Karvan – Fikri

İPEK TUZCUĞOLU KİMDİR

İpek Tuzcuoğlu

Diğer Yarım dizisinde Meryem karakterini canlandıran İpek Tuzcuoğlu, 11 Kasım 1971 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi, Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Tuzcuoğlu, ilk oyunculuk deneyimini “Evlenme Cüzdanı” adlı yapımda 1988 tarihinde yaşamıştır. “Asmalı Konak” dizisi ile ün kazanan Tuzcuoğlu, dizide Dicle karakterini canlandırmıştır.

 • İpek Tuzcuoğlu Boyu ve Kilosu: 168 cm. / 56 kg.

İpek Tuzcuoğlu tangası ile bir dönem dikkatleri üzerine çekmiştir. 2014 yılında ATV’de yayınlanmaya başlayan Diğer Yarım dizisinde Meryem karakterini canlandırmaktadır. Dizinin başrol oyuncularından biridir.

GONCA SARIYILDIZ KİMDİR

Gonca Sarıyıldız

Diğer Yarım dizisinde Zeynep ve Esma karakterlerini canlandıran Gonca Sarıyıldız, 10 Şubat 1986 tarihinde yurtdışında dünyaya gelmiştir. Yeditepe Üniversitesi, Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro oyunculuk eğitimi almıştır. Gonca Sarıyıldız Muhteşem Yüzyıl isimli dizide hem ilk oyunculuk deneyimini yaşamış hem de bu dizi sayesinde ün kazanmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Fatma Hatun karakterini canlandırmıştır. Düzgün fiziği ve güzelliği ile dikkat çeken Sarıyıldız, 2014 yılında ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Diğer Yarım dizisinde hayranlarıyla buluşmuştur.

ORHAN KILIÇ KİMDİR

Orhan Kılıç

Diğer Yarım dizisinde Ecevit karakterini canlandıran Orhan Kılıç, 19 Ekim 1974 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Berlin Yüksek Sanatlar Akademisi’nin Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini, Sefa karakteriyle Güz Yangını dizisinde 2005 yılında yaşamıştır.

YAMAÇ TELLİ KİMDİR

Yamaç Telli

Diğer Yarım adlı dizide Tarık karakterini canlandıran Yamaç Telli, 9 Şubat 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi’nin Opera Bölümü’nden mezun olmuştur. 2011 senesinde düzenlenen birçok müzik yarışmasına ve festivallere katılmıştır. İlk oyunculuk deneyimini Bir Aşk Hikayesi adlı dizide yaşamıştır. İlk oyunculuk deneyiminde başarılı bir performans ortaya koyan Yamaç Telli, kısa sürede büyük hayran kitlesine ulaşmıştır. Yamaç Telli Olur Ya adlı şarkısı ile de müzik alanındaki başarısını hayranlarına ispatlamıştır.

Diğer Yarım dizi müziği ile de dikkat çeken başlıca dizilerden biridir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık