Cristiano Ronaldo Hayatı

Dünyanın en iyi futbolcularından birisi olarak gösterilen Cristiano Ronaldo, 5 Şubat 1985, Portekiz (Funchal) doğumludur.

Ronaldo’nun futbol kariyeri incelendiğinde profesyonel olmadan önceki ilk takımı, bulunduğu bölgenin yerel takımlarından birisi olan Andorinha olarak görülmektedir. Sonrasında ise sırası ile amatör olarak CD Nacional ve Sporting Lizbon genç takımlarında oynamıştır. İlk profesyonel takımı ise yine ülkesinde futbolunu devam ettirdiği Sporting Lizbon olmuştur. Bu sıralar gerek genç milli takımda gerekse Sporting’de gösterdiği başarı ile dikkat çekmeye başlamış ve nihayet Avrupa takımlarının kancası altına girmiştir. Tercihini Manchester United’tan yana kullanan Cristiano Ronaldo, 2003 yılında bu kulübe imzayı atmıştır. 5 yıl boyunca kendisini geliştirmekle kalmayıp dünyanın en iyi futbolcuları arasına girmeyi de bu süre zarfı içerisinde başarmış ve tüm dünya tarafından takip edilen bir futbolcu haline gelmiştir. Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi’nde attığı gollerle gündemden düşmeyen başarılı futbolcu böylelikle Real Madrid’in takibi altına girmiştir. Ve en sonunda rekor bonservis ücreti ile 2008-2009 sezonunda Manchester United’dan Real Madrid’ e transferi gerçekleşmiştir.

  • Cristiano Ronaldo boyu: 1,85 m.
  • Cristiano Ronaldo kilosu: 75 kg.

Halen Real Madrid’de futbol kariyerine devam etmekte olan başarılı futbolcu, sol ve sağ kanadın yanı sıra santrafor olarak da görev yapabilmektedir. Ronaldo’nun sosyal medya hesaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Cristiano Ronaldo Twitter: www.twitter.com/Cristiano
  • Cristiano Ronaldo İnstagram: www.instagram.com/cristiano
  • Cristiano Ronaldo Facebook: www.facebook.com/Cristiano
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz

Yukarı Çık