Çiğdem Batur Kimdir

Ayşe Çiğdem Batur, 1982 yılında Düzce’de dünyaya geldi. 13 Temmuz doğumlu olan güzel oyuncu, Yengeç burcudur. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne bağlı Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan oyuncu, Grup Mimus Tiyatro topluluğunda oyunculuk yaparak oyunculuk hayatına ilk adımı attı. Güzel oyuncunun aldığı eğitimler arasında, diksiyon, spikerlik, seslendirme, sunuculuk eğitimi ve tiyatro ve oyunculuk eğitimi yer almaktadır.

  • Çiğdem Batur Boyu ve Kilosu: 1,68 m. – 50 kg.

2004 yılında ART televizyon kanalında ‘Alışveriş Çantası’ isimli programı sunan oyuncu, TRT kanalında birçok programda spikerlik, oyunculuk, yönetmen asistanlığı vb. görevlerde bulundu. 2003 yılında Soğan isimli kısa metraj filmi ile film sektörüne adım atan güzel oyuncu, aynı yıl Kanal D Haber Bülteninde staj yaptı.

Dizi hayatına 2006 yılında yayınlanan Gümüş adlı dizide Dilek karakterini canlandırarak adım atan Çiğdem Batur, 2007 yılında Vazgeç Gönlüm dizisinde Goncagül karakterini, aynı yıl Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde ise Leyla Türkmen karakterini canlandırdı. Güzel oyuncu, 2015 yapımı olan Bizim Hikaye filminde Tuba karakterine, Pinhan filminde ise Gamze karakterine can verdi. Güzel oyuncu aynı zamanda birçok tiyatro oyunlarında yer alarak, oyunculuk yeteneğini sergiledi. Turkcell reklamıyla ünlenmiştir.

Çiğdem Batur Dizileri: Gümüş, Vazgeç Gönlüm, Goncagül ve Kurtlar Vadisi Pusu’dur.

Çiğdem Batur Filmleri: Bizim Hikaye, Pinhan, filmlerinde yer almıştır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık