Canan Ergüder Kimdir – Boyu Kilosu – İnstagram Resimleri

15 Temmuz 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Canan Ergüder, 4 yaşından 14 yaşına kadar bale eğitimi aldı. İlkokul eğitimine Şişli Terakki’de başlayan Ergüder, babasının öğretmen olarak yurtdışına gitmesinden dolayı 1 sene de yurtdışında okudu. Lise eğitimine Işık Lisesi’nde başladı. Hazırlık sınıfının ardından Üsküdar Amerikan Lisesi’ne geçti ve buradan mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nin İngiliz Dili Edebiyatı bölümünü kazansa da bir sene okuduktan sonra ABD’ye gitti.

  • Canan Ergüder Boyu ve Kilosu: 1,61 m. – 49 kg.

Amerika’daki Franklin and Marshall adlı kolejde 4 yıl Sosyoloji ve Tiyatro eğitimi aldı. Bunun ardından yüksek lisansını oyunculuk üzerine New York Actors Studio Drama School’da yaptı. Yüksek lisansı boyunca garson olarak çalıştı. 2003 senesinde Actors Studio’nun hayat boyu üyeliğini kazandı. 2005 yılında Amerika’daki okul arkadaşı Chris Burke ile hayatını birleştirdi.

2007 yılında Shooting Johnson Roebling isimli uzun metraj filminde Nancy karakterine hayat verdi. Bu performansı ile Hoboken Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. 2006 yılında ablası Ömer Faruk Sorak’a Canan Ergüder’in resimleri vermiş ve o da “Bıçak Sırtı” isimli dizi için Canan Ergüder’i Türkiye’ye çağırmıştır.

2007 yılında Bıçak Sırtı, 2007 – 2008 yıllarında Binbir Gece, 2010 – 2011 yıllarında Behzat Ç., 2011 yılında Babam İçin, Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm, 2013 yılında Galip Derviş, 2014 yılında Güllerin Savaşı Gülfem Sipahi rolünü oynamaktadır.

Canan Ergüder Kimdir – Boyu Kilosu – İnstagram Resimleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık