Çağlar Çorumlu Kimdir

Çağlar Çorumlu Hayatı

Çağlar Çorumlu, 1977 yılında Merzifon/Amasya’da dünyaya geldi. 4 Aralık doğumlu olan oyuncunun annesi ve babası eğitimcidir. 1994 yılında Merzifon lisesinden mezun olduktan sonra Eskişehir’e yerleşti.

  • Çağlar Çorumlu Boyu ve Kilosu: 1,75 m. – 76 kg.

2000 yılında Anadolu Üniversitesi’ne bağlı Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olan başarılı öğrenci, üniversite hayatında tiyatro kulübüne katıldı. Burada Tolga Evren’in desteği ile oyunculuk yeteneğini keşfetti. Tiyatro yeteneğini geliştirmek için 2000 yılında İstanbul’a taşınan oyuncu, daha sonra “MSM ACTOR STUDIO’da eğitim aldıktan sonra, Kabare Taksim’e katılarak ilk profesyonel oyunculuk hayatına atıldı. Kabare Taksim’den sonra ise Komedi Kılçık isimli grupta oyunculuğuna devam etti. 2007 yılında İstanbul Şehir Tiyatrolarına katılan yetenekli oyuncu, 2013 yılında kendi tiyatrosu olan TiyartrOPS’u kurdu.

2001 yılından beri pek çok sinema ve dizide rol alan oyuncu, aynı zamanda birçok animasyon ve dublaj çalışmasında da yer aldı.2010 yapımı Çağan Irmak’ın Prenses’in Uykusu isimli filminde Aziz karakteri ile dikkatleri üzerine çekerek, sevilmeyi başardı.

2012 yılında yetenekli oyuncu, 16. Yapı Kredi Afife Jale Tiyatro ödüllerinde hak ettiği yere gelerek, ‘Yılın en başarılı müzikal komedi erkek oyuncusu’ ödülünü aldı. Yetenekli oyuncu, 2012 yılında Gaye Çorumlu ile hayatını birleştirerek dünya evine girdi.

Çağlar Çorumlu Filmografisi: Bulantı, Güldür Güldür, Geniş Aile, Üvey Aile, Avrupa Yakası, Hayat Türküsü ve Yedi Numara gibi ünlü yapımlarda görev aldı.

*|* Çağlar Çorumlu Twitter Adresi : twitter.com/caglarcorumlu

*|* Çağlar Çorumlu İnstagram Hesabı : instagram.com/caglar_corumlu

Çağlar Çorumlu (Şevket) Mezdeke Dansı (Güldür Güldür Show)

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık