Çağla Şikel Kimdir – Kaç Yaşında – Boyu Kilosu

2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Çağla Şikel’in annesi Adanalı, babası ise Azerbaycan Türklerindendir. İlkokul eğitimini 1985 yılında Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda tamamlayan Çağla Şikel, ilkokul 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarı’nda Bale eğitimi almıştır. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarı Ortaokulu’ndan mezun olan Şikel, 1993 yılından sonra aynı yerde lise eğitimine devam etmiştir.

Konservatuar eğitimi aldığı sırada Atatürk Kültür Merkezi’nde sözleşmeli olarak çalışan Şikel, burada çeşitli müzikallerde ve çocuk oyunlarında görev almıştır. Çağla Şikel; Arşın Mal Alan, Yedisi Birden, Sihirbaz Oz, Külkedisi, Fındıkkıran Balesi gibi oyunlarda oynamıştır.

Çağla Şikel Boyu: 1.78 m.

Çağla Şikel Kilosu: 58 kg.

İlk sinema filmi 1996 yılında oynadığı Odesa (Odessia) adlı filmdir. 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında 1. olmuştur. 1997 yılında Miss World’de ülkemizi temsil eden Şikel, buradan dördüncülük elde etmeyi başarmıştır. Fotomodel ve manken olarak kariyer sahibi olan Çağla Şikel, dizi oyunculuğu ve T.V. program sunuculuğu da yapmaktadır. Miss World yarışmasının ardından 1997 – 2003 yılları arasında Fransa’da, Mısır’da, Almanya’da, Yunanistan’da, İsviçre’de, Rusya’da, Hong Kong’da, Amerika’da defilelere katıldı. Gerek yurtiçi gerek yurtdışı birçok defileye katılan Şikel, 2002 yılında Triye Peypirs adlı Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği kabarede hem oyuncu hem de dansçı olarak görev almıştır.

2004 – 2007 yılları arasında Cennet Mahallesi adlı dizide oynayan Çağla Şikel, aynı dönemde ATV ekranlarında yayınlanan “Dansa Var Mısın” adlı yarışma programını da sunmuştur. Avrupa Yakası, Zehirli Çiçek ve Görgüsüzler gibi dizilerde de oynamıştır. 2008 senesinde “İlle de Roman Olsun” adlı yarışma programını Hüsnü Şenlendirici, Melek Baykal, Müjdat Gezen ve Alişan’la birlikte sunmuştur. 2012 yılında “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada görev almıştır.

 2000 yılında manken Bozok Gören ile birlikte olan Çağla Şikel, 9 Ağustos 2008 tarihinde Emre Altuğ ile evlenmiştir. Hüseyin Kuzey ve Uzay Tuncer adında iki erkek çocukları vardır.

*|* Çağla Şikel İnstagram adresi : www.instagram.com/cakobel79

Çağla Şikel Kimdir – Kaç Yaşında – Boyu Kilosu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık