Burcu Esmersoy Kimdir ? Nereli Kaç Yaşında Boyu ? – İnstagram Resimleri

Kamile Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Çerkez kökenli aileden gelen Esmersoy’un ailesi kendisi 4 yaşındayken boşanmıştır. Ablası ile birlikte babaannesinde büyümüştür. Orta öğretimini Beşiktaş Lisesi’nde tamamlayan Esmersoy, ardından İstanbul Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu.

  • *|* Burcu Esmersoy Boyu: 1.69 m.
  • *|* Burcu Esmersoy Kilosu: 52 kg.

1997 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında 4. oldu. Hemen ardından yine aynı yıl Miss İnternational yarışmasına katılan Esmersoy, ülkemizi Japonya’da temsil etmiş ve “Dostluk Güzeli” unvanını kazanmıştır. Medya sektörüne Hıncal Uluç’un sekreteri olarak giriş yapan güzel oyuncu 2000 yılında CNN Türk’ün spor departmanına girdi. 2005 yılına kadar CNN Türk’te dış haber editörü, spor spikeri ve muhabir olarak çalıştı.

2006 yılında NTV’nin Spor Servisi programının sunuculuğunu yapmaya başladı. Erkek egemenliğinin hakim olduğu spor bültenlerinde kısa sürede büyük bir başarı yakaladı ve ekranların vazgeçilmez yüzü halinde geldi.

Burcu Esmersoy iyi derecede İngilizce ve İtalyanca konuşabilmektedir. Ferrari’nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile 2005 yılında Paris’te evlenen Burcu Esmersoy, 28 Şubat 2006 tarihinde İtalya’da kilise nikahı yaptı ve 2008 yılında boşandı.

30 Ekim 2010 tarihinde yayınlanmaya başlayan ve Acun Medyanın yapımcılığını üstlendiği “Yok Böyle Dans” yarışmasına katıldı. Azra Akın’ın şampiyon olduğu yarışmada, Burcu Esmersoy güzelliği ve dansı ile izleyenleri büyüledi. 2011 yılında ise “Yok Böyle Dans” yarışmacısının sunuculuğunu üstlendi. 2012 yılında Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasında sunuculuk yaptı. 2013 Popstar programının sunuculuğunu gerçekleştiren Esmersoy, 12 Şubat 2015 tarihinde TV8’de yayınlanan “İşte Benim Stilim” programına konuk yarışmacı olarak katıldı.

Burcu Esmersoy’un en güzel instagram ve moda resimleri

Burcu Esmersoy Kimdir ? Nereli Kaç Yaşında Boyu ? – İnstagram Resimleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık