Burak Özçivit Biyografi – Boyu Kilosu – İnstagram Resimleri

Burak Özçivit, 24 Aralık 19845 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretimini Kazım İşmen Lisesi’nde tamamlayan Özçivit aslen Gazianteplidir. Yakışıklı oyuncu yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Fotoğrafçılık bölümünü okuyarak tamamlamıştır.

  • Burak Özçivit Boyu: 1.84 m.
  • Burak Özçivit Kilosu: 78 kg.

2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve gelecek vadeden  isim seçilmiştir. Katılmış olduğu bu yarışmadan sonra Uğurkan Erez’in sahip olduğu ajans ile çalışmaya başlamıştır. Mankenliği kısa sürede bırakan Özçivit, Uğurkan Erez’in ajansında cast olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

2005 yılında tekrar Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve yeniden Best Model of Turkey seçilmeyi başarmıştır. Bu yarışmanın ardından dikkatleri üzerine çeken Özçivit, Best Model of World’e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmeyi başarmıştır. Ayrıca kendisi Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev almıştır.

Burak Özçivit Filmleri

2006 yılında “Eksi 18” isimli dizide genç komiser Murat’ı canlandırmış ve ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Bu dizinin ardından 2007 yılında gösterime giren “Musallat” isimli sinema filminde rol almıştır. 2008 yılında yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı Zoraki Koca isimli dizide rol almıştır.

2008 yılının yaz ayında Star Tv’de yayınlanmaya başlayan Baba Ocağı adlı dizide Güven isimli karakter ile oyunculukta hızlı bir ivme yakalamıştır. “Küçük Sırlar” isimli dizide Çetin karakterini canlandıran Özçivit oyunculuk kariyerinde hızlı adımlar atmaya başlamıştır. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl’da Malkoçoğulu karakterini canlandıran yakışıklı manken oyunculuğu ile herkesi kendine hayran bırakmıştır.

2013-20014 yılları arasında yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı ve Reşat Nuri Güntekin’in kitabından uyarlanan “Çalıkuşu” dizisinin başrollerinde Burak Özçivit ve Fahriye Evcen yer aldı.

Son olarak 23 Ocak 201 yılında vizyona giren ve senaryosunu kendisinin yazdığı “Aşk Sana Benzer” isimli sinema filminde Fahriye Evcen, Selim Bayraktar ve Yavuz Bingöl ile birlikte rol aldı.

Burak Özçivit Biyografi – Boyu Kilosu – İnstagram Resimleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık