Bergüzar Korel Nereli Kimdir ? Boyu Kilosu – İnstagram Resimleri

2 Eylül 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Bergüzar Korel, Binbir Gece ve Kurtlar Vadisi: Irak yapımlarıyla adını duyurmuştur. Ablasıyla birlikte ABD’de yaşayan Korel, ilköğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim okulunda, ortaöğrenimini ise Yıldız Kolejinde tamamlamıştır. Üniversiteye gitmeden önce profesyonel olarak voleybol oynamıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Korel, ilk oyunculuk deneyimini 1998 yılında Kırık Hayatlar adlı dizide yaşamıştır. 2005 yılında Kurtlar Vadisi: Irak filminde Leyla karakterini canlandırmıştır. 2005 yılında çekilen Zeytin Dalı adlı dizide İklim karakterini canlandıran Bergüzar Korel, asıl ününü 2006 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Binbir Gece adlı dizide elde etmiştir. Bu dizide Şehrazat Evliyaoğlu karakterini canlandırmıştır.

Sosyal sorumluluk projelerinde de faaliyet gösteren Bergüzar Korel, TEGV ve Yapı Kredi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Okuyorum Oynuyorum” projesinde Sokak Tiyatroları düzenlemiş ve çocuklara oyunculuk koçluğu yapmıştır. 2009 senesinde Aşk Geliyorum Demez adlı sinema filminde oynayan Korel, yine aynı yılda Çocuktan Al Haberi adlı yarışma programını sunmuştur.

2010 – 2011 yıllarında Bitmeyen Şarkı adlı dizide Bülent İnal ile başrol oynamıştır. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştır. 2012 yılında Karadayı adlı dizide Kenan İmirzalıoğlu ile başrol oynamıştır. Dans, piyano eğitimi alan Korel, voleybol ve buz pateni gibi sporları da yapmıştır. 7 Ağustos 2009 tarihinde sinema ve tiyatro oyuncusu Halit Ergenç ile evlenmiştir. 2010 yılında dünyaya gelen Ali adında erkek çocuğu vardır. Bergüzar Korel; En İyi Kadın Oyuncu, Yılın Kadın Oyuncusu, En Sevilen Çocuk Programı, TV Yıldızı Ödülü gibi birçok ödüle layık görülmüştür.

 *|* Bergüzar Korel Twitter: twitter.com/brgzrkorel

*|*  Bergüzar Korel İnstagram: instagram.com/berguzarkorel

*|* Bergüzar Korel Boyu: 1.82 m.

*|* Bergüzar Korel Kilosu: 60 kg.

Bergüzar Korel Nereli Kimdir ? Boyu Kilosu – İnstagram Resimleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık