Menü
Kategoriler
Beren Saat Hayatı
18 Temmuz 2015 Biyografi

Beren Saat – Kaç Kilo , Nereli , İnstagram Resimleri , Kaç Yaşında

26 Şubat 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Beren Saat, ilk ve ortaokul eğitimini Ted Ankara Koleji’nde tamamladı. Lisans eğitimini Başkent Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nde tamamlayan Saat, üniversite eğitimi aldığı sırada “Türkiye’nin Yıldızları” isimli TV programına başvurdu. Yarışmaya katıldı ve buradan 2. olarak ayrıldı. Katıldığı yarışmanın yönetmeni onun yeteneklerini fark etti ve oyunculuk dünyasına atılmış oldu.

2004 senesinde Aşkımızda Ölüm Var, 2005 senesinde Aşka Sürgün gibi yapımlarda görev alsa da, asıl ününü Hatırla Sevgili adlı yapımla kazandı. Hatırla Sevgili isimli dizide Yasemin karakterine hayat veren Saat, 2006 – 2008 yıllarında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

İlk sinema filmi deneyimini 2008 senesinde Güz Sancısı ile yaşadı. 2008 yılında Aşk-ı Memnu isimli yapımda Bihter karakterine hayat vermeye başladı. Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eserinden TV dünyasına uyarlanan dizi reyting rekorları kırdı. Beren Saat, bu dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile başrol oynadı.

Kenan Doğulu – Beren Saat Aşk İle Yap (Arçelik Reklam Filmi)
İspanyolca, İngilizce gibi dilleri bilen Beren Saat; dans etmeyi, tenis oynamayı ve sinemaya gitmeyi seviyor. 2010 yılında Gecenin Kanatları isimli sinema filmi ise onun 2. film deneyimi oldu. Yine aynı yılda Oyuncak Hikayesi 3 filminde “Barbie” karakterini seslendirdi.

2010 senesinde yine izlenme rekorları kıran “Fatmagül’ün Suçu Ne” adlı yapımda Fatmagül karakterine hayat verdi. 2012’de ise Gergedan Mevsimi isimli filmde görev aldı.

2010 – 2011 yıllarında Patos ve Rexona, 2013 yılında Duru gibi markaların reklam yüzü oldu. 2013 yılında İntikam isimli Amerikan dizisinden uyarlanan yapımda Nejat İşler ile birlikte başrol oynadı. Yine aynı yılda Benim Dünyam isimli sinema filminde başrol olarak görev aldı.

Bülent İnal ile 2007 yılında birlikte olmaya başladı. İkili 2009 yılında ayrıldı. 29 Temmuz 2014 tarihinde Kenan Doğulu ile ABD’de evlendi.

Beren saat 2015 yılında ise Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan Muhteşem Kösem Sultan dizisinde Kösem Sultan karekterini canlandıracak.

*|* Beren Saat Boyu ve Kilosu: 1,64 m. – 53 kg.

*|* Beren Saat Twitter: twitter.com/berensaat

*|* Beren Saat İnstagram: instagram.com/berenn_saat

Bir cevap yazın
*