Babalar Günü Ne Zaman ? Hediyeleri ve Mesajları

Genelde baba figürü hep eve ekmek getiren kişi olarak bilinir. İnsanlar baba dedikleri zaman evin direği olarak görürleri babalarını. O olmadan yaşanmaz gibidir adeta. Aslında haklılar da bu konuda. Babalar gerçekten de evin temelidirler ve aileyi bir arada tutan en önemli şeylerden birisidir. Anneler gibi babaların da kendilerine adanmış özel bir günü bulunmaktadır.

Babalar günü yaklaşırken herkesi bir telaş alır. Babalar günü hediyeleri diye her yerde arama tarama yaparlar ki güzel bir hediye bulabilsinler. Açıkçası babalar da aynı anneler gibi siz onlara ufacık da bir hediye götürseniz sevineceklerdir. Hatta hediye almasanız bile, gidip sadece “seni seviyorum babacım, iyi ki varsın” bile deseniz dünyalar onların olur. Siz onların evlatlarısınız ve onların sizden beklediği tek şey saygı ve sevgi. Sizin onları sevmenizi ve onlara saygı duymanızı istiyorlar.

Babalar gününde aldığınız hediyeler olacaksa eğer babalar günü mesajlarını hediye kartlarına yazabilirsiniz. İsterseniz yine ufak hediye katlarına ya da hediyelerine içine yerleştirebileceğiniz büyük kağıtlara babalar günü şiirleri veya babalar günü yazılarını yazabilirsiniz. Genel olarak babalara hediye edilen şeyler gömlekler, parfümler, dolma kalemler ya da kravatlardır. Siz bu kalıpların dışına çıkarak daha değişik şeyler yapabilirsiniz. Mesela, eğer paranız var ise onu bir yemeğe davet edebilirsiniz. Yoksa da sorun değil, zaten onlar da sorun etmiyorlar bunu söylemiştik.

Eğer babanız uzakta ise ona telefondan babalar günü mesajlarından istediğiniz birisiniz seçerek ve kendi düşüncelerinizi de ekleyerek gönderebilirsiniz. Özellikle hafta sonu dahi çalışan bir baba için ona gelecek böyle sıcak ve sevgi dolu bir mesaj bütün yorgunluğunu bir anda alacaktır.

*|* Babalar Günü Ne Zaman Kutlanır ? Dünya genelinde, babalar günü her sene Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanır. 2015 yılında ise bu gün 21 Haziran’a denk gelmektedir.

Babalar gününe özel en güzel hediyeler

*|* Yılın en iyi babası oskarı,dünyanın en yakışıklı babası özel kupas,kişiye özel kalem,kişiye özel tavla,Kişiye özel isim yazılı rakı bardağı,babanızın resimlerinden oluşan özel film şeritli kupa,babanıza özel gazete,kişiye özel çakmak,Teknolojik aletler olarak saat,cep telefonu,traş makinası

Bana Bir Masal Anlat – Babalar Günü Şarkısı

Babalar Günü Mesajları

*|* Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

*|* Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Biricik babamsın. Seni çok seviyorum. Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun.

*|* Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacığım. Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.

*|* Evimizin yakışıklısı… Babamız canımız bir tanemiz. Bil ki seni hergün daha çok seviyoruz. Varlığınla gurur duyuyoruz. Sen bizim herşeyimizsin. Babalar günün kutlu olsun.

*|* Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen bana herhalde sadece “BABA” derdim. Babalar günün kutlu olsun Babam.

*|* Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

*|* Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkek… Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek! Babalar günün kutlu olsun canım babacım…

Babalar Günü Şiiri

Babacığım seninle,
Evimize can gelir.
Yürek dolusu sevgi,
Bize heyecan gelir.

Babacığım seninle,
Güven dolar evimiz.
Mutlulukla yıkanır,
Sevgiyle yüreğimiz.

Babacığım seninle,
Umutlar kucak kucak.
Doldurur evimizi,
Bizi sarar sımsıcak.

Babacığım seninle,
Apaydınlık yüzümüz.
Huzur bulur seninle,
Gecemiz, gündüzümüz.

Babacığım seninle,
Yarına umutluyuz.
Annemle kardeşlerim,
Seninle çok mutluyuz.

Rıfkı KAYMAZ

Babalar Günü Ne Zaman ? Hediyeleri ve Mesajları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık