Askerlik Tecil Ettirme

Askerlik Tecil Ettirme

Tecil işlemleri askerlik şubelerinden yapılabilmektedir. Birey yoklama süresi içerisinde yapacağı başvuru askerlik şubesi tarafından işleme alınır ve tecil işlemine uygun olup olmadığı ise karara bağlanır. Askerlik tecil kapsamı dahilinde olduğunu düşünen bireyler, ilgili resmi belgeleri askerlik şubesiyle paylaşması gerekmektedir. Askerlik şubelerine başvuru yaparken bu belgelerin sunulmasıyla beraber askerlik şubeleri gerekli yönlendirmeleri yapacak ya da gerekli kararı tarafınıza iletecektir.

Sağlık sebebiyle erteleme durumu söz konusuysa, askerlik şubeleri bu konuda kendilerine tanınmış olan inisiyatifi kullanabilir. Askeri hastaneye bu kişileri tetkik için yollayabilir ve hastaneden ilgili raporun gelmesini bekleyebilir. Bireylerin kendi imkânlarıyla devlet ya da özel hastanelerden aldığı raporların bu konuda hiçbir önemi yoktur.

Eğitim durumundan dolayı tecil ettirmek isteyen kişiler ise, öğrenim durumu belgelerini askerlik şubelerine götürmeleri gerekir. Bu belgenin öğrenim gördüğünüz okul tarafından onaylı olması gerekir. Askerlik tecil ettirme işlemlerinin tamamı yoklama süresi içerisinde yapılmalıdır. Aksi takdirde asker kaçağı olabilirsiniz.Bu sayfadan askerlik tecil süresi tarihi ve şartları öğrenme konusunda bilgi sahibi olabilir askerlik tecili sorgulama işlemleri nasıl yapılır.

Üniversite Mezunu Askerlik Tecil Ettirme

Üniversite mezunu olan bireyler 29 yaşına kadar askerliğini tecil ettirebilir. Üniversiteyi bitirdikten sonra öğrencilere 2 yıl daha tecil ettirme hakkı tanınır. Okulun uzaması ya da yeni bir üniversiteye başlamanız hiçbir anlam ifade etmez. 29 yaşına geldiğiniz an eğitiminiz durdurulur ve askerliğe alınırsınız. Doktora, yüksek lisans gibi programlarda ise üst yaş sınırı 35 olarak belirlenmiştir.

Askerlik Tecil Ettirme Gerekli Belgeler

  • *|* Kimliğin aslı ve 4 adet fotokopisi
  • *|* En az 3 en fazla 6 vesikalık fotoğraf
  • *|* Ehliyet (varsa) aslı ve 2 adet fotokopisi
  • *|* Diploma aslı ve 4 adet A4 boyutunda fotokopisi

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık