Arda Türkmen Kimdir – Kaç Yaşında – Biyografisi

1975 yılında dünyaya gelen Arda Türkmen, Leblon’un sahibidir. Lise eğitimini Saint Benoit adlı Fransız Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Sahne Gösteri Sanatları ve İşletme Bölümü olmak üzere çift dal yaparak üniversiteyi bitirmiştir.

  • Arda Türkmen Kaç Yaşında: 40

İş dünyasına öğrenci turları düzenleyerek başlayan Arda Türkmen, o yıllarda gerçekleştirdiği işletmecilik deneyimleri sayesinde yiyecek içecek sektörüne geçmiştir. 2003 yılında, Roka Davet adlı catering firması kurmuştur. Bu firmada yiyecek – içecek hizmeti sağlamakta olup Türkiye’ye gelen birçok ünlüye de özel yemekler hazırlamıştır. 2008 yılında Leblon 11 isimli restoranı Asmalı Mescit’te açtı ve “Time Out Yeme İçme Ödülleri”nde 2 dalda aday gösterildi. Bu restoran, Issız Adam filmine de konu olmuştur. Filmin başrol oyuncusu “Alper” karakteri her akşam bu restorana oturur ve bir kadeh şarap içerdi. Açıldığı ilk günden bu yana restoran kalitesinden ve popülerliğinden hiçbir ödün vermedi.

Arda Türkmen daha önce CNN Türk ekranlarında yayınlanan “Arda’nın Mutfağı” isimli programı yaptı. Şu an TV 8 ekranlarında yayınlanan “Ver Fırına” isimli projede yer almaktadır. Arda Türkmen Ceyda Ateş gibi ünlü oyuncuyla birlikte.

Arda Türkmen Kimdir – Kaç Yaşında – Biyografisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık