Almeda Abazi Kimdir

Survivor Almeda Biyografi

13 Şubat 1992 tarihinde Arnavutluk’ta dünyaya gelen Almeda Abazi; Miss Globa, Miss Albania, Miss Tiran gibi yarışmalarda Kainat Güzeli ödüllerini elde etmeyi başarmıştır. İstanbul Özel Tarhan Koleji’nde lise eğitimini tamamlamıştır. Aydın Üniversitesi’nin Oyunculuk Bölümü’nde eğitim almış ve üniversite eğitimine Sakarya Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarı Bölümü’nde devam etmektedir.

  • *|* Almeda Abazi Boyu: 1.71 m.
  • *|* Almeda Abazi Kilosu: 58 kg.

Almeda Abazi, Türkiye’de yaşamakta ve mankenlik yapmaktadır. Dansa karşı becerisi ve özel ilgisi olan genç manken, “Yok Böyle Dans” (2010) adlı yarışmada başarılı bir performans sergilemiştir. Beyonce ve Türkan Şoray hayranı olduğunu söylüyor. Almeda Abazi kick boks bildiği gibi, paraşütle atlamaktan da büyük zevk aldığını belirtiyor. Bamya yemeğinden ise nefret ediyor.

Almeda Abazi Filmleri ve Dizileri: 2009 yılında  Ayrılık (dizi) ve Konak (film), 2010 yılında Şov Bizınıs (film), 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl (dizi).

2012 yılında Survivor Ünlüler – Gönüllüler adlı yarışmaya katılmıştır. 17 Eylül 2014 tarihinde TV8 ekranlarında yayın hayatına başlayan “Para Bende” adlı yarışmada Murat Ceylan ile yarışmıştır. 22 Şubat 2015 itibariyle TV8 ekranlarında başlayan Survivor All Star adlı yarışmada “Ünlüler” takımında mücadele etmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık