Adnan Oktar – Harun Yahya Kimdir

Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar, 2 Şubat 1956 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babasını küçük yaşta kaybeden Oktar, ortaokul eğitimini Cebeci’de, lise eğitimini ise Kurtuluş’ta tamamladı.

Liseyi bitirdikten sonra 1979 senesinde, İstanbul’da bulunan Devlet Güzel Satanlar Akademisi’nde İç Mimari Bölümü’ne başladı. Mimarlığa çok fazla dayanamayan Adnan Oktar, İstanbul Üniversitesi Felsefe ve Tarih Bölümü’ne geçse de burayı da tamamlayamadı. Nur ekolüne yakınlığı ile tanınan cemaatiyle birlikte; Siyonizm, Darwinizim ve ateizim karşıtı görüşlerini savunduğu belgeseller ve kitaplar hazırlamıştır. Harun Yahya mahlasını kullanarak tam 300 kitap yazan Adnan Oktar’ın bu eserleri 70’den fazla dile çevrildi. Harun Yahya mahlasını ise; Yahya ve Harun peygamberlerin isimlerinden türetmiştir. Biyolojik evrim karşıtı kitaplar hazırlayan Adanan Oktar; İsa’nın dönüşü, meshi, ahir zaman, yaratılış, mehdi devri, mehdilik gibi konularda TV ve farklı yayın araçlarıyla yayın yapmaktadır. Kendisinin Hz. Muhammed’in soyundan geldiği iddiasını ortaya atmıştır.

Adnan Oktar Kedicikleri Dans Videosu

BAV (Bilim Araştırma Vakfı) kurucusu olan Adnan Oktar, Akit ve Milli gazete gibi gazetelerde bir dönem yazılar yazmıştır. 1993 senesinde Eskişehir Hava Hastanesi Adnan Oktar’a “askerliğe elverişli değildir” raporu vermiş ve Adnan Oktar da askerlik yapmamıştır. 18 Ağustos 2000 tarihinde çıkarılan bedelli askerlikten yararlanan Adnan Hoca, bedeli ödeyerek terhis belgesini almıştır. Günümüzde Adnan Oktar kedicikleri ile birlikte A9 kanalında çeşitli programlar yapmaktadır.

*|* Adnan Oktar Twitter: twitter.com/adnan_oktar

*|* Adnan Oktar İnstagram: instagram.com/adnanoktar

*|* Adnan Oktar Boyu: 1.74 m.

*|* Adnan Oktar Kilosu: 63 kg.

Adnan Oktar – Harun Yahya Kimdir Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık