Acun ılıcalı Hayatı – Kaç Yaşında – Boyu

29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne’de dünyaya gelen Acun ılıcalı, Acun Medya’nın sahibi ve kurucusudur. İlk ve ortaöğretimini Edirne’de tamamlayan Ilıcalı, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazanmıştır. Acun Ilıcalı servetinin ne kadar büyük olduğunu ilk kez 2005 yılında gördük. 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girmeyi başarmıştır.

*|* Acun Ilıcalı Boyu: 1.82 m.

*|* Acun Ilıcalı Kilosu: 84 kg.

Acun Ilıcalı, 19 yaşında evlenmiş ve Banu adında bir kız çocuğu vardır. 20 yaşında ailesini kaybeden Ilıcalı, ilk eşinden boşanmıştır. 2003 yılında ikinci evliliğini Zeynep Ilıcalı ile yapmıştır. Bu evlilikten Yasemin ve Leyla isminde iki kız çocuğu dünyaya gelmiştir. 2013 yılında sevgilisi Şeyma Subaşı’ndan Melisa isminde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

1995 senesinde kot dükkanı açarak ticarete atılan Acun Ilıcalı’nın hevesi kursağında kalmış ve iflas etmiştir. Bir arkadaşı sayesinde İlker Yasin ile tanışan Acun, futbol bilgisiyle İlker Yasin’i etkilemeyi başarmış ve işe alınmış. Beşiktaş muhabiri olarak görev yaparken içten röportajlar yapmış ve Şansal Büyüka’nın ekibine dahil olmuştur. Televole adlı spor magazin programını sunmuştur. 2002 senesinde ise Acun Firarda adlı programı yaparak sunmuştur. Bu sayede 5 ülkeyi gezen Acun Ilıcalı, 2005 senesinde Acun Medya şirketini kurmuştur. Acun Ilıcalı Survivor, Fear Factor, Var Mısın Yok Musun, Devler ligi, Yok Böyle Dans, O Ses Türkiye, Ütopya gibi programların yapımcılığını üstlenmiştir. 2014 yılında TV8 kanalını satın alan Ilıcalı, geçmiş dönemlerde stand-up gösterileri de yapmıştır.

*|* Acun Ilıcalı Twitter: https://twitter.com/acunilicali

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık