24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

Ülkemizde eğitim 6 yaşında ilköğretim birinci sınıf ile başlar ve lise son sınıfına kadar devam eder. Bu tam olarak 12 yıllık bir süreye tekabül etmektedir. Bu zorunlu eğitimin kanunlar ile belirlenmiş süresidir. Eğer isterseniz sınavlara girerek üniversite okuyabilir ve bir meslek sahibi olabilirsiniz. Bu 12 yıllık süreç ile başlayan yolculuğunuzda, eğitim ve öğretim hayatınız boyunca, okullarınızda sizlerin yanında olacak olan ve sizleri eğitecek insanlara öğretmen adı verilmektedir. Öğreten kişi manasına gelen öğretmen, haftanın her günü sizleri eğitmekle sorumludur. Size ders anlatır, dertlerinizi dinler, yanlışlarınızı düzeltir, görgü kurallarını öğretir. Size her konuda ailenizden sonra en çok desteği bulunan kişiler hiç şüphesiz öğretmenlerinizdir.

Mustafa Kemal Atatürk , Bakanlar Kurulu’nun 11 Kasım 1928 günü kendisine vermiş olduğu “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını kabul etmiştir. 24 Kasım 1928 günü bu unvan resmiyet kazandığı için de o gün öğretmenler günü için en uygun gün olarak kutlanmaya başlanmıştır. 1981 yılından beridir 24 Kasım öğretmenler günü olarak kutlanır. 1992 yılından beridir de Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği’nde belirtilen kurallar çerçevesinde kutlamalar yapılmaktadır. Öğrenciler öğretmenleri için hazırlamış oldukları yazıları, şiirleri okur ve hazırladıkları diğer sanat eserlerini sunarlar. Bazı öğrenciler bir araya gelerek öğretmenlerine ufak da olsa bir hediye alırlar, bir yıllık emeğin karşılığında minnetlerini göstermek için.

Öğretmenlerinizi unutmayın ve onlara birer mesaj da olsa gönderin. İnanın onlara atacağınız ufak bir teşekkür mesajı bile onları dünyalar onun olmuşçasına sevindirecektir.

24 kasım Öğretmenler Günü Şiirleri
Ana Gibi,baba Gibi
Öğretmenim bilir misin
Seni nasıl sevdiğimi?
Sorsan bana nerde yerin
Gösteririm ben kalbimi

Ana değil, ana gibi;
Baba değil, baba gibi
Öğretmenim ben de sevgin
Can içinde bir can gibi…

BEYZA ÖZSEVGİ 6.SINIF
MERSİN AYDINLIKEVLER İLKÖĞRETİM OKULU

Öğretmenim Canım Benim Şarkısı Sözleri

Öğretmenim canım benim, canım benim.

Seni ben çok, pek çok severim

Sen bir ana, sen bir baba

Her şey oldun artık bana

Okut, öğret ve nihayet,

Yurda yarar bir insan et.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

*|* Dünyanın en degerli varlıkları olan siz Öğretmenler! Bugün, Türk Öğretmeninin Şeref Günüdür. Ona Olan Saygıyı Yenileme, Onun Yüceliğini Anma Günüdür. Böyle Anlamlı Bir Günde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

*|* Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

*|* Siz Ogretmenler “sevgi Elcileri” Siniz. Sınıfta yasama sevinci, Toplumda Huzur, Ülkede Barış, Meslektaşları arasında demokratliğin Simgesisiniz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

*|* Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.

*|* Gelecek nesillerimiz ɑdınɑ umut bɑğlɑdığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

*|* Öğretmenim, bu mutlu gününüzde size sɑğlık ve mutluluklɑr diler, ellerinizden öperim. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

*|* 7 Ayrı ülkeden 77 çeşit ɑrı gelse 777 çiçeğe konsɑ hiçbiri sizin kɑdɑr olmɑz öğretmenim. Öğretmenler gününüz kulu olsun.

*|* Öğretmen demek eli öpülesi insan demek ellerinizden öper öğretmenler gününüzü kutlarım.

*|* Anne ve babamdan sonra en güvendiğim insana öğretmenime şükranlarımı sunarım.
Bɑnɑ bir hɑrf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Ben sizin kırk yıl değil ölünceye kɑdɑr köleniz olurum…Öğretmenler gününüz kulu olsun.
Biricik öğretmenim canım öğretmenim iyiki varsın iyiki benimlesin. Sağol varol öğretmenler günün kutlu olsun.
Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık