2016 Yılbaşı Tatili Mesajları ve Programları

Yıl 365 gün ve 6 saatten oluşan, dünyanın güneş etrafındaki dönüşü sonucu ortaya çıkan bir kavramdır. Her yıl 1 Ocak günü başlar ve 31 Aralık günü biter. Aralık ayının son günü olan 31 Aralık gününü sonraki senenin 1 Ocak gününe bağlayan geceye yılbaşı gecesi adı verilir. Yılbaşı gecesi dünyanın her yerinde coşku ile kutlanan bir gündür. İnsanlar yepyeni bir yıla girdikleri için üzüntülerini, sorunlarını ve sıkıntılarını geride bırakıp bu yeni yıla mutlu ve umutlu girmeye çalışırlar. Eski zamanlarda insanlar evlerinde aileleri ile beraber yılbaşın kutlarken şimdilerde  dışarıya çıkarak bu kutlamalara katılıyorlar.

Ülkemizde de yılbaşı coşku ile kutlanan bir gündür. Ayrıca her sene Ocak ayının ilk günü resmi tatil olarak ilan edilir yılbaşından dolayı.  Türkiye’de yılbaşını evde kutlayanlar için eğlenceler bilinen şeylerden öteye geçmez eğer bir yenilik yapmayı düşünmezseniz. Türkiye’de yılbaşı denildiği zaman tombala, piyango bileti ve televizyon vazgeçilmez 3lü olarak bilinir. Her yılbaşı akşamı çoğu aile eğer evinde oturacaksa o akşam hangi kanalda yılbaşı programı var ise onu seyreder. Çünkü yılbaşı programları özel olarak hazırlanır ve birçok ünlü sanatçı bu programlara dahil olur. Her ne kadar önceden çekilip hazırlansa da bu programlar yine de insanların eğlence kaynağıdır. Bu programlar izlenirken, yemekler yendikten sonra yapılan işlerden birisi de tombala oynamaktır. Birinci çinko, ikinci çinko ve tombala sesleri evlerden yükselmeye başlar.

Saatler ilerleyip gece yarısına yaklaşıldığında ise Milli piyango çekilişi son hızıyla devam etmektedir. Milli piyango bileti fiyatları her sene değişiklik gösterse de yılbaşı çekilişlerinde biraz daha fazla artar. Çeyrek, yarım ya da tam biletlerden istediğiniz gibi alırsınız ve beklemeye koyulursunuz. Gece yarısı geldiğinde yeni yıl ile birlikte yılbaşı milli piyango çekiliş sonucunu görürsünüz. Kazandıysanız bir şeyler ne mutlu size. Yok eğer kazanamadıysanız herhangi bir ikramiye, hatta amorti bile, sıkıntı etmeyin şansınızı tekrar denersiniz.

2016 Yılbaşı kutlama mesajlarını aşağı kısımda paylaştık, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.


Dünyadan Yeni Yıl Kutlama Görüntüleri

2016 Yılbaşı Mesajları

*|* Yeni bir yılda yüzünden gülücükler, gönlünden sevgiler eksik olmasın mutlu yıllar.

*|* Çok kazançlı, keyifli, sevgi dolu, başarılı bir yıl olması dileğiyle.

*|* Yeni yıl da umutların gerçek, gerçeklerin mutlulukların sonsuz olsun! İyi Yıllar…

*|* Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını dolduracağı bir yıl dileğiyle.

*|* Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle bir yıl daha geçti. Hoş geldin yeni yıl. Mutlu yıllar dostum!

*|* İşte sonunda buldüm! Neyi mi? Sana gönderebileceğim dostluğumuzun, yeni yılda da devam edeceğini anlatabilecek sıcacık bir, yeni yıl mesajını; Mutlu Yıllar!

*|* Yeni yılda hayatı tutabilmek, sevgiyi kaçırmamak, keşke dememek için düşlerini ikiyle çarp bu kez ve onları gerçekleştirecek zamanı ayır kendine. Mutlu Yıllar!

*|* Ho ho ho! Mutlu yıllar! Yepyeni bir yıla sevgiyle, sevenlerinle, sevdiklerinle merhaba de? Noel Baban…

*|* Bulutsuz gökyüzü senin olsun demiştim; ümitlerin solmasın, tükenmesin diye. Yeni yılda hıç ümitsiz kalmaman ve hayallerine kavuşman dileğiyle.. İyi yıllar!

2016 Yılbaşı Tatili Mesajları ve Programları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık