182 Hastane Randevu Alma Sistemi Hakkında Bilgi

Ülkemizdeki sağlık sisteminde birçok değişiklik ve yenilik oldu ve hala da olmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de 182 numaralı hat ile kullanılan hastane randevu merkezi uygulaması. Bu uygulama sayesinde hızlı bir şekilde randevunuzu alabilir ve gideceğiniz saati bildikten sonra neredeyse hiç sıra beklemeden muayene işlemlerinizi tamamlayabileceksiniz. Hem de bu sistemde istediğiniz gün ve saat için randevu alabileceğiniz gibi yine istediğiniz doktordan da randevu alabilirsiniz.

İnternet üzerinden hastane randevu sistemini kullanarak randevularınızı alabilirsiniz. Randevu almak için siteye girdiğinizde sizi karşılayacak olan sayfada sağ tarafta yer alan “Randevu Al” bölümüne giriniz. Ardından ekrana sistem gelecektir. Sistem size üye olup olmadığınızı soracaktır. Eğer daha önce üye olmuş iseniz TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek randevu alma işlemlerine başlayabilirsiniz. Eğer üye değilseniz de sisteme üye olmanız gerekmektedir. Bunun için sayfada yer alan “Yeni üye” bölümüne girmeniz gerekmektedir. Açılan sayfada sizden istenen kişisel bilgilerinizi girmelisiniz. Bu formda bazı alanlar zorunlu doldurulması gereken alanlar olduğundan dolayı kesinlikle boş bırakılmamalıdır, aksi takdirde üyeliğinizi tamamlayamazsınız.

İnternet üzerinden Hastane Randevularınızı https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresinden alabilirsiniz.

182 randevu almaEğer sisteme daha önce üye olmuş fakat belirlediğiniz sistem parolanızı hatırlamıyorsanız da üyelik girişi sırasında karşılaşacağınız sayfada “Parolamı Unuttum” bölümüne girmeniz gereklidir. Bu kısım için karşınızda iki seçenek bulacaksınız. İlkini seçerseniz parola mail adresinize gönderilecektir. İkincisini seçerseniz parolanız cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. İkisinden birisini seçerek yeni parolanızı alabilirsiniz.

Alo 182 hakkında nasıl bilgi alınır diye soran birçok kullanıcı var internette. Alo 182 randevu alma sisteminin telefon üzerinden çalışanıdır. Tek farkı bilgisayar yerine telefon üzerinden bu işlemleri yapmaktasınız. Kimilerine göre telefon kimilerine göre ise internetten bu işlemleri yapmak daha kolaydır. Size hangisi daha kolay gelecek ise siz de onu seçerek hastane randevularınızı alınız ve hastanelerde sıra beklemeyiniz.

182 Hastane Randevu Alma Sistemi Hakkında Bilgi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık