14 Şubat Sevgililer Günü Mesajları (Hediyeleri )

Sevgililer gününün tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Eski Roma İmparatorluğu zamanında insanlar 14 Şubat günü tatil yaparlardı ve bunun sebebi de Romalıların inandığı tanrı ve tanrıçaların kraliçesi olduğu bilinen Juno’ya duyulan saygıydı. 15 Şubat günü ise Lupercalia günü olarak kutlanmaktaydı ve bunun sebebi de bereket tanrısı olan Lupercus’a duyulan saygıydı. Lupercus için keçiler kurban edilir ve din adamları bunları kafalarına geçirerek Eski Roma’nın cadde ve sokaklarında koşmaya başlarlardı. Bu sırada gördükleri herkese dokunmaya çalışırlardı. Dokunulan kişilerin Bereket tanrısı tarafından kutsandığı inancına sahip olan bu insanlardan kadın olanlar olabildiğince önlerde durmaya çalışırlardı ki kendilerine de dokunsun bu din adamları. Çünkü bu sayede doğurganlık seviyelerinin artacağını ve üremelerinin kolaylaşacağını düşünürlerdi. Gel zaman git zaman 14 Şubat günleri erkek ve kızlar bir günlüğüne rastgele çiftler olmaya başlarlar. Bu gelenek böyle sürer gider ta ki Papa bu gün eğlenmelerini yasaklayana kadar.

Bir diğer hikayede ise, Roma’da İmparator Cladius zamanında erkekler sevdikleri insanları bırakıp askere gitmemeye başlar. Gittikçe azalan asker sayısını gören İmparator ani bir karar ile evlilikleri yasaklar. Fakat Aziz Valentine isimli bir papaz bu kurala karşı gelerek insanları gizlice evlendirmeye kalkar ve bu İmparatorun kulağına gider. 14 Şubat 270 günü sopalar ile dövülerek öldürülen bu papazın anısına, 496 yılında Papa’nın aldığı bir karar ile 14 Şubat günü Aziz Valentine günü olarak kutlanmaya başlanır.

*|* Sevgililer günü en özel hediyeler listesi erkekler ve kadınlar için renk değiştiren resimli sihirli kupa,sevgililere özel aşk dolu kare yastık,sevgili tişörtleri,İsimli iki kalp kolye ve istiridye içinde gerçek inci kolye gibi internet ortamında bunlar gibi bir çok ilginç hediye bularak sevgilinizi şaşırtabilirsiniz.

Sevgililer Günü Şiirleri

*|*

Gözlerin nehir,
Kirpiklerin köprü olsa,
Ben üzerinden geçerken ipler kopsa,
ve düştüğüm yer dudakların olsa,
Sevgililer Gününde bir öpücük borçlusun bana…

*|*

Bugün 14 Subat bazilari icin bir büyük heycan
Bazilari icin hüsran.
Kimi icin sevdiklerine sevgisini paylsasmak icin cok
Anlamli bir gün.
Kimi icin keskelerle yada hayalerle hüzunlu
Anlamsiz bir gün.
Birde tabiki yeni ayrilanlar yada bir sene önceki
14 Subati ariyanlar yada sevdiklerine kavusamayanlar
belki kalblerinden bir kirmizi gül
belki sadece gözlerinin icine bakip Seni Seviyorum
demek istiyenler…
Acaba Sen hangisindensin?

SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI

Zaman geçtikçe bu gün sevgililerin birbirlerine hediyeler aldığı 14 şubat mesajlarının gönderildiği, aşk şiirlerinin ve aşk şarkılarının yazıldığı bir gün haline gelir. Yani şimdiki 14 Şubat sevgililer günü halini alır. Sevgililer günü mesajları ile sevdiklerinizi sevindirebilir, hatta sevgililer günü hediyelerinden alarak onlara sürprizler yapabilirsiniz.Sevgililer gününe özel sms ve cep telefonu mesajları.

*|* Sen çöllerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz gibisin, ışığım sensin, güneşim sensin… Bil ki çok özlendin… Sevgililer günün kutlu olsun!

*|* Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatır bilir misin? Çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler. Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum. Sevgililer günümüz kutlu olsun!

*|* Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.

*|* Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun!

*|* Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni, en büyük hediye odur bana.

*|* Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığımsana!.. Sevgililer Günün kutlu olsun birtanem, seni çok seviyorum

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık